Vantage Development - V najlepsza sprzedaż 2015 - vantage-sa.pl
Vantage Development - prawie 10 lat na rynku - vantage-sa.pl
Vantage Development - atrakcyjne lokalizacje inwestycji - vantage-sa.pl
Vantage Development - budownictwo mieszkaniowe i komercyjne - vantage-sa.pl
Vantage Development - należymy do polskiego związku firm deweloperskich - vantage-sa.pl

 

 

Ogłosiliśmy laureatów warsztatów projektowych „Inspiracje sztuki” 
- wspólnego przedsięwzięcia Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Vantage Development 

 

Czy działalność deweloperów może wiązać się ze sztuką? Czy w realizacji projektów mieszkaniowych jest miejsce na artystyczną nutę w postaci rzeźby, witrażu czy innego dzieła sztuki? Organizując warsztaty projektowe „Inspiracje sztuką”, poprzez zaangażowanie studentów wrocławskiej ASP, chcieliśmy znaleźć odpowiedź na te i podobne pytania. I cel ten został osiągnięty. 

 

Spotkania, dyskusje, ścierające się koncepcje oraz różne punkty widzenia - w ten sposób przebiegał projekt, w efekcie którego powstało wiele bardzo interesujących koncepcji, które stały się potem przedmiotem burzliwych obrad specjalnie powołanego na tę okazję jury. 

 

Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali studenci artystycznych uczelni Wrocławia. W ogólnym ujęciu polegały na stworzeniu kreatywnej koncepcji spójnej z działalnością Vantage Development. Chodziło o przygotowanie nowoczesnego projektu sztuki użytkowej - elementu wyposażenia wnętrz, krajobrazu czy koncepcji zagospodarowania części wspólnej jednej z realizowanych bądź już zrealizowanej inwestycji dewelopera. Większość biorących w warsztatach studentów skupiło się na największym przedsięwzięciu Vantage Development - Promenadach Wrocławskich. 

 

Warsztaty prowadzone były pod czujnym okiem profesora Adama Chmielowca (pracownia projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce) oraz przy pomocy Soni Ruciak, absolwentki i asystentki na wrocławskiej uczelni. 

Po zakończeniu warsztatów przygotowane prace zostały ocenione przez specjalnie powołane na tę okazję jury, którego skład przedstawiał się następująco: 

  • Edward Laufer - Prezes zarządu Vantage Development
  • Joanna Kubiak – Dyrektor sprzedaży i marketingu
  • Robert Konarski – Dyrektor Realizacji Inwestycji
  • Prof. Piotr Kielan -  Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Dr hab. Jacek Jarczewski – Profesor ASP, Prowadzący Pracownię Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych

 

W wyniku obrad oraz po szczegółowej analizie wszystkich przygotowanych w ramach warsztatów prac, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody: 

 

I miejsce – Krystsina Makarevich – nagroda 1000zł

 

 

II miejsce – Łukasz Śliwiński – 700zł

 


III miejsce – Grażyna Mrowiec – 500zł

 

Natomiast wyróżnienia w wysokości 300 zł otrzymali: 

  • Weronika Okoń
  • Katarzyna Radek
  • Magdalena Gołda

Wszystkie powstałe w ramach projektu dostępne są do obejrzenia pod tym linkiem, zostały one także przedstawione w formie wystawy w holu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. 

 

Warsztaty Projektowe „Inspiracje sztuką” są częścią koncepcji „Vantage dla sztuki”, która jest fundamentem strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu spółki. Głównym celem jest nie tylko wspieranie środowisk artystycznych, ale także inicjowanie dyskusji oraz podejmowanie inicjatyw na styku działalności deweloperów i środowisk artystycznych, co jest także istotnym elementem wspierającym rozwój samego miasta. 

 

Partnerem medialnym jest wrocławski oddział Gazety Wyborczej.

 

Partner projektu: 

 

 

Patronat medialny: 

 

 

 

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ