Vantage Development jest dynamicznie rozwijającą się i nowoczesną spółką. Głównym obszarem naszej działalności jest oczywiście realizacja projektów deweloperskich. Ale charakter naszej działalności daje możliwość szerokiej współpracy nie tylko z głównymi grupami interesariuszy (generalni wykonawcy, dostawcy, klienci), ale także z innymi środowiskami, których doświadczenie i punkt widzenia są niezwykle cennym wsparciem dla całej firmy. 

 

Jednym z przykładów takiej działalności, która wpisuje się w koncepcję Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, jest współpraca z wrocławskimi uczelniami artystycznymi - w tym przede wszystkim z Akademią Sztuk Pięknych. Już dwa lata temu zainicjowaliśmy projekt w ramach BEST SUMMER COURSE - warsztatów, które co roku odbywają się innym mieście w Europie. Wzięło w nich udział przeszło trzydziestu studentów wydziałów architektury z trzynastu krajów europejskich. Przyszli architekci tworzyli unikatowe rozwiązania przestrzeni wspólnych (parków) dla największego z naszych projektów deweloperskich - Promenad Wrocławskich. Wiele z tych pomysłów stanowiło inspiracje do rzeczywistych rozwiązań, częściowo już zrealizowanych.

 

To wydarzenie było dla nas inspiracją dla dalszej współpracy z młodymi artystami przy kolejnych projektach. I tak w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przeprowadziliśmy konkurs na rzeźbę, która niebawem stanie na zlokalizowanym w Promenadach rondzie, wspólnie z mieszkańcami i studentami ASP przygotowaliśmy także projekt i wykonaliśmy mural (również w Promenadach Wrocławskich). Szczegóły obu przedsięwzięć znajdą państwo w specjalnych zakładkach - wystarczy kliknąć w odpowiednią grafikę poniżej. 

 

Ale oczywiście na tym nie koniec. Kilka dni temu w holach naszych biurowców (Promenady ZITA oraz Promenady Epsilon) zostały wystawione prace studentów wrocławskiej ASP, niebawem także przedstawione zostaną szerokiej publiczności efekty prac w ramach warsztatów projektowych „Inspiracje sztuką” (szczegóły całego projektu niebawem). Cały czas realizujemy też projekt konkursu na pracę dyplomową, którego rozstrzygnięcie nastąpi jesienią. 

 

Współpracą z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu chcemy znaleźć jak najwięcej punktów stycznych pomiędzy działalnością deweloperską i sztuką. Jak się okazuje, jest ich całe mnóstwo. Realizowanymi projektami chcemy też wesprzeć przede wszystkim młodych twórców - aby mieli okazję pokazywania szerszej publice tego, co robią na co dzień. Staramy się też ich bezcenne zaangażowanie i twórcze kompetencje wykorzystać do rozwoju naszych inwestycji, czego efekty już są widoczne w Promenadach Wrocławskich. A będą także kolejne. 

 

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jest naszym stałym partnerem, a cały projekt „Vantage dla sztuki” wspierany jest także przez naszego patrona medialnego - wrocławski oddział Gazety Wyborczej.

 

Projekty realizowane wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu: 

 

 

          

 

 

 

Partner projektu: 

 

 

Patronat medialny: 

 

 

 

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ