Wrocław jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jego sięgająca X wieku historia widoczna jest dziś przede wszystkim w niezwykłej architekturze, która poniosła niestety nieodwracalne straty pod koniec II Wojny Światowej.


Całe szczęście nie wszystkie dzielnice Wrocławia stały się areną zaciętych walk, a jedną z takich dzielnic jest malownicze Nadodrze – uznawane przez mieszkańców, ale i licznie odwiedzających Wrocław turystów, za jedną piękniejszych części miasta.


Nienaruszone od przeszło stu lat kamienice, brukowane ulice i uliczki, skwery, deptaki i inne charakterystyczne dla postindustrialnych terenów budowle coraz częściej są dziś postrzegane jako architektoniczne perełki, nadając tej dzielnicy niezwykłą wartość historyczną. Charakter Nadodrza jest porównywany do zabytkowych artystycznych przestrzeni wielkomiejskich, takich jak paryskie Montmartre, berlińskie Kreuzberg, czy praskie Holesovice, które swoją historią, unikatową architekturą i niebywałym klimatem przyciągają nie tylko rzesze turystów, ale także artystów i koneserów sztuki.


Potencjał Nadodrza, jego niewątpliwy urok oraz społeczne walory zostały docenione zarówno przez krajowe jak i zagraniczne organizacje – dzielnica objęta została współfinansowanym przez Unię Europejską „Programem Rewitalizacji Wrocławskich Kamienic”, a projekt „Rewitalizacja Nadodrza” został wyróżniony w międzynarodowym Konkursie City to City Barcelona FAD Award 2013.  
 

Zobacz wiecej zdjęć
 

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ